בחירת בדים לווילונות

כיצד נתאים את הבד, הצבע והטקסטורה של הווילון לסגנון העיצוב

כל מעצב פנים או סטייליסט יאמר לכם שווילונות עושים את העיצוב – אבל רק כאשר הם מותאמים נכון לחדר בכלל ולחלון בפרט.

יתרה מכך, בתחום הווילונות אפשר בהחלט לומר שהשמיים הם הגבול – והפעם גם מבחינת התקציב, משום שמגוון המוצרים בתחום הווילונות והצללות הוא כמעט אינסופי.

לפני שנתחיל במספר עצות לבחירה חכמה בווילונות, כאן המקום לציין שאם שינוי העיצוב שאתם שוקלים הוא חלק מתכנית שיפוצים כללית או חלק מתכנית בנייה, כדאי לחשוב על הווילונות, או על ההצללות כבר בשלב התכניות ואף להתייעץ עם בעל מקצוע – יש הצללות וגם וילונות שדורשים מעט הכנה מראש, כמו נישה נסתרת או הכנות חשמל.

בבחירת סוג הווילונות אל תשכחו לקחת בחשבון את מיקום החזיתות: צפון, דרום, מזרח או מערב ואת העונה בשנה שמשפיעים על מידת החשיפה לאור ולחום קרני השמש.

וילונות מעוצבים שהם גם רומנטיים

חומרים לווילונות בד

עולם הווילונות הוא עולם עשיר מבחינת החומרים, כמו לדוגמה: בדים מכותנה, מפוליאסטר, מפשתן , ממשי ואף שילוב של כמה סוגי בדים בווילון אחד.

הבחירה בסוג החומר משפיעה לא רק על מראה הווילון, אלא גם על תפקודו ועמידותו לאורך זמן. וילונות אטומים יכולים לחסום את כניסת אור השמש, ולכן עדיף להשתמש בהם בחדרים שאתם רוצים להחשיך כמו לדוגמה בחדרי השינה. וילונות אטומים כמו לדוגמא ה"דואט" יכולים גם לסייע בשמירת הטמפרטורה בחדר, בקיץ במניעת חימום החדר ובחורף במניעת בריחת החום החוצה.

וילונות מבדים רכים, אמנם משרים תחושה אוורירית עדינה, אך אם הם עשויים מפשתן או ממשי הם יכולים לדהות בחשיפה מרובה לקרני שמש וכדאי לקחת זאת בחשבון, במיוחד בחלונות שפונים לכיוון השמש בשעות החמות, פתרון אפשרי הוא תפירת בטנה – בד נוסף אחורי – בצמוד לבד הקדמי. ניסוח החיבור בין המשפטים…. חשוב לבחור בווילונות מחומרים עמידים ובאיכות גבוהה שאינם נוטים לדהות, בעלי צבעים טבעיים שאין להם נטייה לדהות, והם משתלבים היטב עם מרבית סגנונות העיצוב.

בתקופה האחרונה השימוש בשילוב של 50% פשתן ו- 50% פוליאסטר בבדים, הפך לשילוב אהוד מאוד, וזאת בזכות המראה הטבעי של הפשתן עם האיכות והיציבות של הפוליאסטר למניעת קמטים בבד.

כאן המקום לציין שבתוך עולם החומרים קיימים גם ה'בדים החכמים' – אלו הם בדים שמיוצרים בטכנולוגיה מיוחדת אשר מקנה להם יכולות נוספות כגון, בדים אנטי-בקטריאליים שיכולים להשמיד בהדרגתיות חיידקים וזיהומים סביבתיים. או בדי AIR שמונעים הידבקות של ריחות לבד – וכיום הם נמצאים בשימוש רב במסעדות או בבתי מלון.

צבעים לווילונות בד

אין ספור הצבעים וההדפסים שקיימים היום יכולים לבלבל כמעט כל אחד, אבל דווקא משום שהווילון הוא אלמנט קטן יחסית בהשוואה לשאר האלמנטים שמשפיעים על עיצוב החדר, כגון צבע הקירות, סוג הריהוט, תאורה וכדומה – אפשר להעז ולהוסיף דרמה ועניין לחדר בעזרת בחירה מתירנית יותר של סוג הווילונות.

כאשר טרנד העיצוב שרווח היום הוא העיצוב הנקי/מינימליסטי שהגוון ששולט בו הוא לבן/שמנת, אפשר לזרוק כתם של צבע באמצעות הווילון, כך שהווילון ישמש כמעין ניגוד משלים לעיצוב הפנימי. צבעי וילון דומיננטיים יכולים להוסיף רעננות לחדר, ומאידך להישאר בתוך מסגרת עיצוב סולידית ועדינה. אפשרות מצוינת נוספת, שאינה פוגעת בסגנון העיצוב הכללי, היא שילוב בין ווילון בסיס מבד חצי שקוף וניטראלי ועליו יחידת וילון בצבע דומיננטי, בגודל של 80 עד 100 ס"מ – שתכסה את מחצית ווילון הבסיס.

אם אתם נמצאים בשלב התכנון ומאוד רוצים לבנות חלונות קשתות או חלונות עגולים, אך מהססים בגלל הווילונות – הסירו דאגה מלבכם, היום ניתן למצוא מגוון גדול של וילונות שצורתם עגולה, ואף וילונות בצורת טרפז. יש גם אפשרות להזמין וילונות בהתאמה אישית לגודל ולצורת החלונות.

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון, בעת רכישת הווילונות, הוא סוג הטיפול בהם, כיום יש בדים רבים שניתן לכבס בטמפרטורה של 30 מעלות. גם את הווילון הרומאי, לדוגמה, ניתן לפרק ולכבס או לשלוח לניקוי יבש. חשוב שתבררו היטב מהו סוג הטיפול שהווילונות שלכם יזדקקו לו, על מנת שתיהנו מהם לתקופה ממושכת.

גובה לווילונות בד

לפני שאתם מתחילים למדוד את גודל החלונות בחדרים השונים, כדאי שתחליטו מה יהיה גובה הווילון בכול חדר. וילונות בד בד"כ "עוטפים את החלון " לכן ברוב המקרים הם נתלים מהתקרה. אפשר לומר שככל שתגביהו את הווילון, כך תקבלו מראה דרמתי יותר, כמובן שאם תשתמשו בבדים עם טקסטורת פסים לגובה האשליה תתחזק. כדי לקבל מראה קלאסי אתם יכולים לתלות את הווילון כך שהבד ייגע מעט ברצפה.

כאשר אתם מודדים את רוחב החלון, אל תשכחו להוסיף מספר מכובד של סנטימטרים לכל צד, על מנת שהווילון יקבל קפלים קלאסיים ומראה עשיר ומלא.

ייעוץ לרכישת וילונות בד

זכרו, יעוץ מקצועי בנוגע להתאמת הגוונים, לאיכות הבדים, ולאיכות התפירה, יכול לחולל פלאים בכול סוג של וילון שבו תרצו להשתמש לעיצוב ביתכם. אם יש לכם שאלה בנוגע להצללות או לווילונות אל תהססו להתקשר אל אחד היועצים של חב' אורגון המתמחה בווילונות.

שירותי ייעוץ ומדידה לווילונות אורגון