שאלות תשובות

כל מה שחשוב לדעת

יש לכם שאלות?

יש לנו תשובות (-:

המוצרים של חברת אורגון מיוצרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועוברים בקרת איכות קפדנית. זמן האחריות הניתן לכל מוצרינו הינו 12 חודשים.

לכל סוג וילון או מוצר הצללה יש צורת ניקוי אופיינית. לדוגמה, תריסים ונציאנים מנקים עם מברשת נוצות, וילון רומאי מנקים ע"י ניקוי יבש וכן הלאה. אנו ממליצים שתתייעצו עם אחד ממעצבי הבית או אנשי השירות שלנו על מנת להבין מהי הדרך הקלה והנוחה לנקות את המוצר.

את השלבים של התריס הונציאני צובעים בטמפרטורה גבוהה בתנור. תהליך זה מבטיח שהצבע יהיה עמיד לאורך שנים ולא יסבול מדהייה מוקדמת.

שלבי התריס הונציאני עץ עשויים מעץ FRASINET חזק ובעל משקל קל יחסית, או עץ FINE WOOD בעל גוון כשל ריצוף פרקט.

לקוח שמזמין את הוילונות ללא הרכבה יאסוף אותם מהחנות. ההרכבה אינה דורשת הכשרה או מיומנת מיוחדת, אך מצריכה דיוק ויכולת טכנית. בכל מקרה, אנו ממליצים שתפנו אלינו לפני כל התקנה, גם אם ברצונכם להתקין את הוילון או מוצר ההצללה במו ידיכם.

אורגון גאה להיות החברה המובילה בישראל בתחום הוילונות ומוצרי ההצללה. חלק מהיתרון של אורגון נובע מהיכולת שלנו לייצר את המוצרים בעצמנו ברמת דיוק וגימור גבוהות ביותר. מפעל החברה ממוקם באזור התעשיה אלון תבור, משתרע על 70 דונם ונחשב למפעל גדול ומתקדם בכל קנה מידה. חומרי הגלם אשר מהם מיוצרים המוצרים נקנים בארץ או מיובאים מחו"ל. חלק ניכר ממוצרינו אף מיוצאים לשוק הבינלאומי – הוכחה נוספת לסטנדרט הגבוה המשמש אותנו.

התריסים הונציאנים של חברת אורגון מיוצרים מאלומיניום, מעץ או מפוליסטירן מוקצף, וזאת בהתאם לצרכי הלקוח ולאפשרויות הייצור. התריס השכיח ביותר הוא תריס ונציאני עם שלבי אלומיניום.

חלק מהבדים שלנו ניתנים לכיבוס. יש להיוועץ עם נציגי החברה ולקבל הנחיות בהתאם לסוג הבד שברשותכם.

אורגון אינה מספקת שירותי כביסה למוצריה.

וילון האפלה נקרא כך מאחר והחומר שבו משתמשים חוסם את קרני האור בצורה מלאה. יחד עם זאת, באמצעות מוצרי הצללה ווילונות קשה מאוד לבצע האפלה מלאה מאחר וכל מוצר מכניס מידה סוימת של אור ואינו אוטם את החלל בצורה הרמטית.

וילון קפלים ניתן להסטה הצידה ונאסף בהתאם לאורך הווילון הפרוס. ככל שהווילון רחב יותר וככול שרמת הכיווץ גבוהה יותר, כך איסוף הווילון רחב יותר.

כחברה אשר מובילה את המהפכה האסתטית בתחום עיצוב החלון, מקפידה אורגון שמוצריה יהנו מגימור אופטימלי. לרבים ממוצרינו יש קרניז או "בית" אשר מסתיר את החלק העליון, וזאת כחלק מתפיסה עיצובית המתאימה ספציפית למוצר.

כן. קיימים מנועים לווילונות הסטה אשר ניתן להפעילם בצורה ידנית במידת הצורך.

הצללה הינה חסימת חלקית של האור על ידי גוף או גופים העומדים בתווך בין הצופה למקור האור (שמש, פנס וכו'). בהקשר של עולם הוילונות, מתייחס מושג הצללה לשינוי כמות האור הנכנס לחדר, כתוצאה משימוש במוצר הצללה.

כאשר קרני השמש חודרות לחלל החדר דרך החלון, נוצר גל של חום בין הזכוכית לוילון. בכך בעצם, משמש הוילון כקו הגנה המונע מגל החום להתפשט ישירות מהחלון לחלל.

שקיפות כלפי חוץ או פנים תלויה בכמות האור בכל צד (בפנים או בחוץ). לא קיים מוצר המאפשר לראות דרכו החוצה בכל מצב.

חישוב עלות הוילון מבוססת על סוג הבד או המוצר, שטח הפנים הדרוש לכיסוי החלון (לפי מטר מרובע), וכן לפי תוספות שונות כמו קריסטלים או לפי סוג ההפעלה של הוילון (חשמלית, ידנית, התממשקות למערכת בית חכם).

לאורגון אין וילונות מוכנים. אורגון מחזיקה חומרי גלם ומהם מייצרת את הוילון בהתאם לבקשת הלקוח. כל המוצרים הם מוצרי custum-made, התפורים לצורכי הלקוח.

עמוד "חדרים וטרנדים" באתר אורגון נותן לכם מושג כללי לגבי קשת של צבעים, אך מהווה רק צעד בדרך לבחירת הצבע המתאים לחדר ולחלון שלכם. על מנת לקבל החלטה נבונה ומדויקת, נציג בפניכם את כל מניפת הגוונים האפשרית של המוצר, ובכך נבטיח שבחרנו את הצבע המושלם עבורכם.

חברת אורגון מייצרת את המוצרים על פי דרישות הלקוח. מה שמנחה אותנו הוא להתאים את המוצר לטעם העיצובי שלכם, לצורכי האור שלכם ולכל משמעות יישומית שממלא הוילון בבית או במשרד. אנו מחזיקים מגוון רחב של מוצרים אשר יכולים להתאים לסוגי חלונות שונים ולאפשרויות עיצוב מעניינות, מגוונות וחדשניות. לרשותכם, מגוון אפשרויות הפעלה חכמות ומגוון אדיר של סגנונות. אתם תגידו היכן אתם רוצים את הוילון, והמעצבים שלנו ישמחו להתאים לכם את המוצר הנכון.

מוצרי חברת אורגון מיוצרים בארץ והינם תוצרת כחול לבן. אנו גאים במגוון המוצרים ובאיכות המוצר המוגמר אשר מתחרה בהצלחה בשוק האירופאי. אנו שוקדים על פיתוחים חדשים ועל איכות המוצרים כחלק מתרבות הארגון. המגוון הרחב מאפשר קשת של פתרונות הן מבחינת המוצרים והן מבחינת המחיר. אורגון איננה מתפשרת על חומרי גלם או על עמידה בתקני איכות סביבה או בדרישותיהם של אדריכלים. היא גם איננה מתפשרת על מציאת וילון שמתאים לטעם ולתקציב העומד לרשותכם.

ניתן ליצר כל מוצר של אורגון עם אופציה להפעלה חשמלית. לחברת אורגון יש את היכולת להתאים את המוצרים להפעלות חשמליות עם מנועים איכותיים ומערכות בקרה חוטיות ואל חוטיות (גלי רדיו).

זמן הייצור תלוי במורכבות הוילון, בכמות ובסוג החומר. המפעל של אורגון מחולק למחלקות על פי החומרים השונים: לדוגמה בדים | אלומיניום | צבע ועוד. המוצרים אינם מוצרי מדף סטנדרטיים, כל וילון מיוצר על פי מפרט ההזמנה של הלקוח והייצור מתבצע במספר מחלקות בעלות התמחות שונה במפעל. לאחר גמר הייצור, עובר הוילון או מוצר ההצללה בדיקות איכות קפדניות ולאחר מכן אריזה ושינוע לבית הלקוח. זמני האספקה נעים בין 14 ימים ל- 60 ימים (מתייחס למוצרים שבהם חומרי הגלם מוזמנים מחו"ל).

לחברת אורגון יש צוותי הרכבה המתמחים בהתקנת הוילונות. מחלקת השירות וההתקנות תדאג מראש לתאם עימכם את מועד ההתקנה.

אנטי סאן הינו חומר המודבק על זכוכית החלון ומטרתו להוריד את כמות האנרגיה (חום) הנכנסת לחדר. האנטי-סאן, שמסנן קרינת VU, מסייע בכך במניעת דהייה של כיסאות, שולחנות, ומוצרים נוספים שקרני השמש פוגעות בהם ישירות. ישנם מספר סוגים של אנטי-סאן בשוק, חשוב לוודא שחומר הגלם עמיד, חזק, ושהתקנתו תהיה מקצועית – אחרת ייתכנו בועות על הזכוכית והמוצר יתקלף תוך זמן קצר.

במטבח הדרישה היא לוילון שניתן לנקות בקלות ויאפשר בשעות מסוימות הסתרה ו/ או הצללה טובה. הוילונות המתאימים הם:

 • תריס ונציאני דמוי עץ הבנוי מחומר פוליסטרן מוקצף – חומר שטיף ונוח לניקוי. התריס נותן אפשרות צידוד של השלבים ובכך שליטה מלאה על כמות האור החודר פנימה וכן הרמה והורדה לחלון חשוף / מכוסה.
 • סאן סטריפ המורכב מבד פוליסטירן עמיד במיוחד, הוילון מתגלגל על צינור בתוך קסטה עם פסי רוחב שקוף ואטום המתחלפים בעליה והירידה. הסאן סטריפ מאפשר שליטה מלאה על כמות האור והנראות החוצה וכן החומר ממנו עשוי הוילון ניתן לשטיפה ונוח לטיפול.

בחדר האמבטיה ישנה לחות ובדרך כלל הצורך הוא הסתרה, לכן הוילון המתאים ביותר הוא:

 • וילון דואט. וילון דואט בנוי משתי שכבות בצורת כוורת ונאסף למעלה באיסוף מצומצם. הבד מיוצר מחומרים אשר מגנים עליו בפני בקטריות ולכן לא נהרס ברטיבות. כמו כן המנגנונים והמסילות עמידות בפני לחות. יתרון נוסף הוא שהבדים מעבירים אור אך אינם שקופים ולכן שומרים על פרטיות.
 • חברת אורגון השיקה קו ייצור חדיש ומיוחד לתריסי אלומיניום חיצוניים – אלו תריסים המיועדים לחוץ עם שלבי אור לצידוד ואיסוף כלפי למעלה. התריס מיוצר משלבי אלומיניום מיוחדים ולפי המידות הרצויות לכל חלון, החומר אלומיניום מעורגל, מגיע בשני פרופילים: C / Z, נעגן בכבלים או במובילים צידיים ומגיע עם מנוע חשמלי. כל הרכיבים בתריס מיועדים לחוץ ואין חשש להרס. התריס כולל מנוע חשמלי ניסתר שניתן להפעיל מתוך הבית ומתממשק ומערכת בית חכמה ואו מתג הפעלה ואו שלט רחוק.
 • וילון נוסף המתאים לחוץ הוא וילון גלילה חיצוני – גלילה מבד רשת המיועד לחוץ, הוילון המגיע במערכת סגורה ומובנית הכולל מנוע חשמלי נסתר, מובילי צד שבהם עובר הבד עם ZIPPER מיוחד לשמירה על יציבות הבד ועמידותו בפני גשם ורוחות חזקות של עד 100 קמ"ש ! הוילון עצמו כולל מנוע חשמלי ניסתר שניתן להפעיל מתוך הבית ומתממשק ומערכת בית חכמה ו/או מתג הפעלה ו/או שלט רחוק.

וילונות אקוסטיים מיועדים לחללים עם הדהוד חזק, בד"כ חללים גדולים וריקים. הוילונות סופחים אליהם את הקול ואינם מחזירים אותו בחזרה לחלל החדר וכך מצמצמים את הרעש.

לאורגון ישנם מספר וילונות המיועדים לפתרון זה:

 • וילון דואט בעל שתי שכבות בד עם חלל אוויר בניהם שיוצר בידוד אקוסטי ותרמי.
 • וילונות בד עם טיפול מיוחד הסופחים אליהם את הקול ולא מוחזר לחלל, ניתן לתפור מהם וילונות הסטה או וילונות רומאיים.

וילונות תרמיים הם וילונות המחזירים קרני שמש וחום וכך מכניסים מעט מאוד חום לחלל החדר, דבר התורם לחיסכון באנרגיה ולהרגשה נוחה יותר בחדר.

לאורגון מספר פתרונות:

 • וילון גלילה רשת עם ציפוי כסף בצד הפונה החוצה אשר גורם להחזרה גבוהה של קרני השמש והחום בחזרה החוצה.
 • וילון גלילה האפלה עם ציפוי כסף או לבן מאחור שמבצע פעולה דומה של דחיית אנרגיה החוצה וספיגתה בבד.* בשתי האפשרויות הללו הבד נגלל למעלה על צינור ו/או בקסטה.
 • וילון דואט בעל שתי שכבות עם חלל אוויר ביניהן היוצר בידוד תרמי ומונע מהחום להיכנס לחדר. גם וילון זה ניתן לקבל עם בדי הצללה ועם בדי האפלה בהתאם לצורך בחדר.

לאורגון מעצב החלונות קיימים מספר סוגי וילונות שניתן להתקינם בתוך חלונות כנף/ממ"ד וחלונות דריי קיפ:

 • תריס ונציאני מאלומיניום או תריס ונציאני מעץ אשר ניתן באמצעותם לצודד את השלבים ובכך לשלוט בכמות האור החודר פנימה.
 • וילונות דואט ווילונות פליסה אשר מבצעים פעולה של הצללה ואו האפלה.
 • סוגי הוילונות הללו יותקנו בתוך סרגלי האלומיניום ויעוגנו בכבלי עיגון ובכך יתפקדו לאורך זמן רב ובנוחות מירבית.

אורגון מבצעת הדפסות דיגיטליות על בדי וילונות הסטה ובדי וילונות גלילה.

ניתן להדפיס כל תמונה שחפצים בה כמו גם להעתיק את מרקם בדי הריפוד, טפטים או כל מרקם אחר שבוחרים. הדפסה דיגיטלית על וילונות ברמה גבוהה ועם חומרים ירוקים / ידידותיים לסביבה.

לאורגון מגוון מוצרי הצללה הניתנים לייצור לכיסוי חלונות קשתיים, טרפזים ואף חלונות משולשים.

לדוגמה – וילונות דואט אשר ניתן לייצר עבור חלונות קוקיה מיוחדים או עבור חלונות משולשים, שיוכלו לתפקד ולבצע את פעולת ההצללה או האפלה הנדרשת.

בוודאי – ישנם מוצרים המותאמים לחלונות סקאיי לייט:

 • וילונות דואט הכוללים מובילי צד מיוחדים
 • וילונות רומאים בהפעלה חשמלית הכוללים מותחנים מיוחדים

*כמובן שנדרש נציג מקצועי לבדיקת המיפתח, אפשרויות החיבור אליו ואופן ההפעלה.

קיימים מגוון וילונות אשר מופעלים ללא שרשראות או חוטים:

 • וילונות דואט CORDLESS המופעלים ידנית באופן פשוט וקל – וילונות בד מעוצבים אשר ניתן להסיטם ללא חוטים או שרשרת.
 • ניתן לחבר מנועים להפעלה חשמלית לכל מגוון הווילונות ומוצרי ההצללה של אורגון כאשר הפעלת המנועים תתבצע על ידי מתג קיר, שלט רחוק או חיבור למערכת בקרה חכמה.

יתרון בולט בהפעלת מוצר מעין זה הוא בהכנסת אור מלמעלה ושמירה על פרטיות בחלק התחתון של החלון, וילונות הדואט של אורגון עם מנגנון TOP DOWN – BOTTOM UP יבצעו פעולה זו באופן מושלם ! הוילון כולל מספר מסילות להפעלה מיוחדת זו ובכך מתאפשר הניתוק של הבד מהחלק העליון של הפרופיל ועדין קיימת האפשרות לשלוט בכל נקודה בגובה הבד שמכסה את החלון.

בהחלט כן, חברת אורגון מזמינה אתכם לקבל שירותי ייעוץ מקצועיים לבחירת וילונות לכל מטרה: וילונות לסלון, וילונות לחדר שינה, וילונות לחדר ילדים, וילונות למטבח, וילונות לאמבטיה, וילונות לבית חדש, וילונות למשרד, וילונות חשמליים ועוד… חייגו אלינו חינם: 1800-51-51-51 וקבלו ייעוץ חינם ללא כל התחייבות | ניתן גם לבקר בבלוג של אורגון לקבלת טיפים נוספים לבחירת וילונות לבית ולמשרד.